Nie ma możliwości usunięcia postępowania awansowego z systemu POL-on. W przypadku wprowadzenia błędnego wpisu o postępowaniu awansowym istnieje natomiast możliwość wykreślenia takiego wpisu z zestawienia. Może to być niezbędne np. w przypadku, jeśli dwa razy wprowadziliśmy to samo postępowanie lub pomyliliśmy się określając rodzaj postępowania (ponieważ nie można go zmienić po zarejestrowaniu postępowania).
Takie postępowanie nie „znika” całkowicie z systemu. Nadal jest widoczne na zestawieniu postępowań instytucji, ale zmienia status na „wykreślone”.
Jeżeli w szczegółach postępowania nie widzisz przycisku „Wykreśl błędny wpis”, oznacza to, że postępowanie posiada inny status i jego wykreślenie nie jest dopuszczalne.
Wykreślone postępowanie:
- jest widoczne tylko dla twojego podmiotu (= podmiotu prowadzącego postępowanie)
- nie podlega walidacji pod względem poprawności i kompletności danych,
- nie jest ujmowane w statystykach,
- nie jest widoczne dla instytucji współprowadzących,
- nie jest publicznie dostępne (tzn. nie jest widoczne dla innych instytucji w POL-onie ani nie jest widoczne w RAD-onie),
- nie jest widoczne dla Ministerstwa ani RDN.
Aby wykreślić postępowanie, odnajdź je na wykazie postępowań i wejdź w jego szczegóły. Kliknij w przycisk „Wykreśl błędny wpis”. Otworzy się okno dialogowe, w którym system wyświetla informację o konsekwencjach wykreślenia postępowania. Jeśli jesteś pewny swojej decyzji, potwierdź przyciskiem „OK”.
Na wykazie postępowań instytucji, przy wykreślonym postępowaniu jest widoczny symbol zamkniętej kłódki. Oznacza on, że wykreślone postępowanie jest dostępne tylko w trybie odczytu. Dopóki postępowanie posiada status „wykreślone” nie ma możliwości jego edycji.
Przywrócenie wykreślonego postępowania
Jeżeli wykreśliłeś postępowanie omyłkowo (lub chcesz edytować jego dane), możesz cofnąć tę operację. W tym celu wejdź w szczegóły danego postępowania i kliknij w przycisk „Przywróć postępowanie”. Otworzy się okno dialogowe. Potwierdź swoją decyzję przyciskiem „Tak”. Postępowanie zostanie przywrócone do statusu sprzed wykreślenia. Znów istnieje możliwość jego edycji.