Helpdesk OPI PIB jest wspólnym systemem wsparcia użytkowników dla wielu aplikacji wytwarzanych w OPI PIB. Jeśli już korzystałeś z Helpedsku zgłaszając uwagę np. w JSA, to najprawdopodobniej posiadasz już konto w Helpdesku.

Logowanie do Helpdesku może nastąpić na 2 sposoby:

1. Automatycznie – jeśli jesteś zalogowany w aplikacji korzystającej z nowego Helpdesku, np. POL-on. Analogicznie jest w innych systemach OPI PIB.

Jest to domyślny sposób pisania zgłoszeń.  W momencie gdy użytkownik jest zalogowany do POL-on i rozpoczyna pisanie zgłoszenia używając przycisku „Zgłoś uwagę” do treści zgłoszenia jest automatyczna dodawana informacja o nadawcy (jakie role, w jakiej instytucji ma nadane w POL-on).

Te dodatkowe informacje o nadawcy są niezbędne dla osoby obsługującej zgłoszenie (operatora Helpdesku), aby mogła wyczerpująco odpowiedzieć i udzielić szczegółowych informacji np. o danych osobowych do których mają dostęp tylko użytkownicy z określonymi rolami w POL-on. Jeśli zgłoszenie będzie wysłane przez niezalogowanego (w POL-on) użytkownika to odpowiedz będzie ogólna i może nie wyczerpywać tematu.

Przy pierwszym użyciu nowego Helpdesku, system poprosi o zaakceptowanie regulaminu. Opcjonalnie możesz również nadać sobie hasło, nie jest ono konieczne do poprawnego działania Helpdesku.

2. Skorzystaj z przycisku „Zaloguj przez e-mail”– jeśli chcesz wysłać jednorazowe zgłoszenie bo masz problem z zalogowaniem się do POL-on lub innego systemu OPI PIB.

W tym celu przejdź na stronę: https://lil-helpdesk.opi.org.pl/#/login

Wpisz w widoczne okno swój e-mail, a na skrzynkę mailowa przyjdzie wiadomość z linkiem, dzięki któremu się zalogujesz.

 

Po zalogowaniu do Helpdesku możesz:

  • przejść do listy zgłoszeń (1) – wyświetlą się tam wszystkie twoje zgłoszenia ze wszystkich aplikacji podłączonych do Helpedsku OPI PIB;
  • napisać nowe zgłoszenie (2);
  • wyszukać zgłoszenie korzystając z zaawansowanych filtrów (3b) i wyszukiwarki (3a);
  • edytować swój profil (4).

Jak napisać zgłoszenie?

Przejdź do: Nowy Helpdesk – jak przyspieszyć realizację mojego zgłoszenia?


Przejdź do nowego Helpdesku OPI PIB