Podstawa prawna
Art. 347 ustawy 2.0
- Repozytorium pisemnych prac dyplomowych obejmuje: 1) tytuł i treść pracy dyplomowej; 2) imiona i nazwisko autora pracy dyplomowej; 3) numer PESEL autora pracy dyplomowej, a w przypadku jego braku – numer dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz nazwę państwa, które go wydało; 4) imiona i nazwisko promotora pracy dyplomowej, numer PESEL, a w przypadku jego braku – numer dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz nazwę państwa, które go wydało; 5) imiona i nazwisko recenzenta pracy dyplomowej, numer PESEL, a w przypadku jego braku – numer dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz nazwę państwa, które go wydało; 6) nazwę uczelni; 7) datę zdania egzaminu dyplomowego; 8) kierunek, poziom i profil studiów.
- W repozytorium nie zamieszcza się prac zawierających informacje podlegające ochronie na podstawie przepisów o ochronie informacji niejawnych.
- Dane, o których mowa w ust. 1, wprowadzają do repozytorium rektorzy.
- Rektor wprowadza treść pracy dyplomowej do repozytorium niezwłocznie po zdaniu przez studenta egzaminu dyplomowego.
- Dostęp do danych, o których mowa w ust. 1, przysługuje promotorowi pracy dyplomowej oraz PKA, a także ministrowi w zakresie niezbędnym do prawidłowego utrzymania i rozwoju repozytorium oraz systemów informatycznych współpracujących z tym repozytorium.
§ 13 rozporządzenia ws. POL-on
- Pisemne prace dyplomowe są wprowadzane do repozytorium pisemnych prac dyplomowych przez odpowiedni interfejs użytkownika lub usługę sieciową w następujących formatach: .txt, .rtf, .pdf, .xps, .odt, .ods, .odp, .doc, .xls, .ppt, .docx, .xlsx, .pptx, .csv.
- Do pisemnej pracy dyplomowej mogą być dołączone załączniki w formatach innych niż wymienione w ust. 1.
- Rozmiar pisemnej pracy dyplomowej nie może przekroczyć 20 MB.
- Danych zamieszczonych w repozytorium pisemnych prac dyplomowych nie aktualizuje się, nie oznacza się jako archiwalne i nie usuwa się.
ORPPD 2.0 a wersja wcześniejsza
- Dotychczasowa wersja (1.0), jako niezależny system, pozostanie archiwum prac obronionych na zasadach określonych w starej ustawie.
- Nowa wersja (2.0), jako moduł systemu POL-on 2.0, stanowi bazę prac bronionych na podstawie ustawy 2.0.
Sposoby zasilania repozytorium
ORPPD 2.0 będzie zasilane dwoma sposobami:
- za pomocą aplikacji webowej (interfejsu użytkownika),
- za pomocą metody integracji REST API.
Zasilanie za pomocą aplikacji webowej
Dostęp do ORPPD 2.0 wymaga zalogowania się do POL-on 2.0. Po wybraniu modułu „Repozytorium pisemnych prac dyplomowych” z menu aplikacji, użytkownik przechodzi do nowej wersji repozytorium.
Więcej o deponowaniu prac w nowym repozytorium przeczytasz tu.
Zasilanie za pomocą API REST
Dokumentacja API REST dla ORPPD 2.0 różni się od dokumentacji wersji 1.0. W pomocy POL-on został jej poświęcony osobny wpis.