Obowiązek niezwłocznego uzupełniania danych (a także ich aktualizowania i oznaczania jako archiwalne) w module Osoby upoważnione do podpisywania dokumentów wynika z § 15 ust. 1 rozporządzenia ws. POL-on.
Permalink Data publikacji:Obowiązek niezwłocznego uzupełniania danych (a także ich aktualizowania i oznaczania jako archiwalne) w module Osoby upoważnione do podpisywania dokumentów wynika z § 15 ust. 1 rozporządzenia ws. POL-on.
Permalink Data publikacji:Art. 219 ustęp 7 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce nie wskazują Instytutów Sieci Łukasiewicz jako podmiotów, które zobligowane są do uzupełnienia danych za okres od 2017 roku. Z dotychczasowych ustaleń Instytuty wprowadzą dane od czasu Powołania Instytutów w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz. Termin wprowadzenia danych dla Instytutów Sieci Łukasiewicz wskazuje na 26.02.2021 (§ 2. ustęp 1. Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 grudnia 2020 r.)
Permalink Data publikacji:Zgodnie ze stanowiskiem ministerstwa, termin biegnie od dnia powołania całej komisji habilitacyjnej przez podmiot habilitujący.
Permalink Data publikacji:Stanowisko ministerstwa:
Dane wprowadza się w terminie 30 dni od dnia powołania komisji habilitacyjnej.
Permalink Data publikacji:Zgodnie ze stanowiskiem ministerstwa, 30-dniowy obligatoryjny termin na wprowadzenie danych do Systemu POL-on powinien być liczony od dnia po upływie 4 tygodni, o których mowa w art. 221 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (w tym terminie podmiot może nie wyrazić zgody na przeprowadzenie postępowania w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego i zwrócić wniosek do RDN).
W polu "Data złożenia wniosku" należy podać datę doręczenia wniosku przez kandydata do RDN.
Zgodnie ze stanowiskiem RDN, w polu "Data wszczęcia postępowania" również należy podać datę wpływu dokumentów do RDN. Obie daty są tożsame.
Permalink Data publikacji:Dane pracownika należy zarejestrować lub zaktualizować w terminie 30 dni kalendarzowych od zdarzenia bądź zaistnienia zmiany.
Permalink Data publikacji:W przypadku uczelni, podczas migracji modułu Pracownicy do POL-onu 2.0, zostało dokonane automatyczne mapowanie stanowisk ze starej siatki na nową w odniesieniu do grup: naukowych (obecnie: badawczych) i naukowo-dydaktycznych (obecnie badawczo-dydaktycznych) oraz w odniesieniu do stanowisk należących do tych grup.
Podstawa prawna: art. 247 ust. 1 pkt 1 i art. 250 przepisów wprowadzających ustawę 2.0.
W pozostałych przypadkach uczelnie powinny samodzielnie dostosować stanowiska do nowej siatki wynikającej z ustawy 2.0 najpóźniej do 30 września 2020 r.
Podstawa prawna: art. 249 ust. 3 przepisów wprowadzających ustawę 2.0.
Do tego czasu w POL-onie uczelnie mogą korzystać zarówno ze starej, jak i nowej siatki stanowisk.
Permalink Data publikacji:Postępowania na starych zasadach są rejestrowane w starym POL-onie. W POL-onie 2.0 (w module Baza dokumentów w postępowania awansowych) rejestrowane są postępowania przeprowadzane na nowych zasadach z nowym zakresem danych. Stare zawiadomienia nie będą migrowane do modułu Baza dokumentów w postępowaniach awansowych. Pozostaną one w starym POL-onie.
Permalink Data publikacji:Dane te należy uzupełnić wstecznie począwszy od 1 października 2018 r., czyli od dnia wejścia w życie ustawy 2.0.
Permalink Data publikacji:Poza wartościami deklaratywnymi (informacje o prowadzonych zajęciach, pensum dydaktyczne) dane w module Pracownicy należy aktualizować na bieżąco, tj. zgodnie z przepisami w terminie do 30 dni od dnia zaistnienia zmiany albo uzyskania informacji o zmianie. Wyjątek to sytuacje, gdy przepisy jasno określają inne terminy (np. nieobecności pracownika rejestrujemy raz na rok według stanu na 31 grudnia).
Podstawa prawna: § 9 rozporządzenia ws. POL-on
Permalink Data publikacji:Dane innych osób prowadzących zajęcia, w tym ich kompetencje i doświadczenie, należy uzupełnić dla osób zatrudnionych (lub prowadzących zajęcia na innej podstawie) w dniu 1 października 2018 r. i okresach późniejszych (przy czym początek obowiązywania umowy cywilno-prawnej, na podstawie której zatrudniona jest lub była taka osoba może dotyczyć daty wcześniejszej niż 1 października 2018 r.)
Permalink Data publikacji:Dane o pensum dydaktycznym są podawane deklaratywnie, jako zatwierdzone przez rektora przed rozpoczęciem roku akademickiego. Należy je więc wprowadzić przed rozpoczęciem roku akademickiego bądź z jego początkiem według ówczesnego stanu. Nie należy aktualizować tych danych w czasie, o ile nie nastąpiły istotne zmiany w przydziale zajęć poszczególnym pracownikom.
Permalink Data publikacji:Dane o działalności naukowej instytucji (tj. projekty) należy aktualizować w ciągu 21 dni od dnia zaistnienia zmiany.
Dane o przychodach z komercjalizacji wyników działalności naukowej lub know-how związanego z tymi wynikami należy aktualizować do dnia 15 stycznia następnego roku, według stanu na dzień 31 grudnia.
(Podstawa prawna: § 12 ust. 1 pkt 2 a) i c) rozporządzenia ws. POL-on.)
Należy pamiętać , że dane te są gromadzone również na potrzeby ewaluacji.
Permalink Data publikacji:30-dniowy termin na zarejestrowanie postępowania awansowego należy liczyć od dnia wszczęcia tego postępowania.
Ponadto dane w module Postępowania awansowe należy aktualizować niezwłocznie po zaistnieniu zmiany albo po uzyskaniu informacji o zmianie.
(Podstawa prawna: § 14. ust. 1 rozporządzenia ws. POL-on).
Permalink Data publikacji:Informacje o nieobecnościach pracownika należy zaraportować wstecznie począwszy od roku 2017. Dane te należy uzupełnić również w odniesieniu do byłych pracowników instytucji.
Permalink Data publikacji:Tak, dane te powinny być uzupełnione także dla osób zatrudnionych w 2018 r.
Permalink Data publikacji:Tak, aktualnie (tj. po zakończeniu okresu przejściowego na uzupełnienie danych w nowym POL-onie, wynikającego z art. 219 ust. 6 przepisów wprowadzających ustawę 2.0) podmioty powinny raportować dane takiego doktoranta zgodnie z terminami wynikającymi z § 11 ust. 1 rozporządzenia ws. POL-on.
Permalink Data publikacji: