← Powrót

Raporty na zamówienie

Celem funkcjonalności jest umożliwienie zamawiania wybranych raportów. Grupa raportów, która aktualnie dostępna w formie zamawianej będzie sukcesywnie rozszerzana o kolejne raporty.

Dostęp do funkcjonalności aktualnie jest możliwy dla osób posiadających rolę:

  • do modułu, w którym dostępny jest raport w formie zamawianej, niezależnie od kontekstu użytkownika
  • INST_RAP w kontekście instytucji, jeśli raport nie jest bezpośrednio związany z żadnym modułem
  • MIN_RAP w kontekście Ministerstwa, jeśli raport nie jest bezpośrednio związany z żadnym modułem

W każdym z opisanych przypadków użytkownik widzi dodatkowo w menu zakładkę Moje raporty

Użytkownik może wybrane raporty zamówić z poziomu dowolnego modułu do którego ma dostęp (rolę), o ile dostępny jest w nim raport w takiej formie. W przypadku kiedy raport nie jest związany z żadnym modułem bezpośrednio, wówczas występuje w ramach modułu Raporty (wymagana rola INT_RAP/ MIN_RAP).

Jeśli raport dostępny jest z poziomu zestawienia, dotychczasowe przyciski generowania wydruków PDF/ XLS został zamieniony na przycisk Raporty ▼, pod którym kryją się opcje:

  • Pobierz raport - funkcja umożliwia natychmiastowe pobranie raportu w formacie XLS lub PDF o limitowanym zakresie danych
  • Zamów raport - funkcja umożliwia zamówienie raportu z pełnym zakresem danych w formacie XLS bądź innym, w którym został udostępniony raport

Jeśli jest to odrębny raport nie związany z modułem, wówczas zamiast przycisku Generuj pojawia się przycisk Zamów raport.

Raport zamówiony nie jest pobierany od razu, tylko zostaje wrzucony do puli raportów, które są kolejno generowane i zwracane użytkownikowi w postaci pliku do pobrania dostępnego na zestawieniu Moje raporty.
Po wygenerowaniu raportu użytkownik jest informowany mailem o możliwości pobrania pliku.