← Powrót

Działanie filtra Aktualna jednostka


Filtr Aktualna jednostka stanowi globalny filtr pozwalający odfiltrować dane na poszczególnych zestawieniach, do których użytkownik posiada uprawnienia (ma role w danym kontekście), z wyjątkiem tych zestawień, które posiadają ustawioną wartość domyślną, np. Wykaz nauczycieli akademickich i pracowników naukowych.

Struktura drzewa zastosowana w filtrze odzwierciedla faktyczną strukturę jednostki i podległość poszczególnych jednostek. Aktualnie wybrana jednostka po rozwinięciu filtra jest podkreślona niebieskim tłem i domyślnie jest widoczna (nie ma potrzeby przewijania filtra w poszukiwaniu pozycji).

Dodatkowym elementem ułatwiającym użytkownikom pracę z filtrem stanowi wyszukiwarka (czerwona ramka na zrzucie), umożliwiająca znalezienie jednostki po frazie w szybki sposób. Ten element może być pomocny szczególnie w przypadku dużych uczelni, które mają złożoną strukturę.Wyszukanie po frazie, np. mat, powoduje ograniczenie jednostek do wyboru w ramach filtra, do tych posiadających wpisaną frazę. Po ograniczeniu dla wpisanej frazy lista jednostek jest zdecydowanie krótsza, dzięki czemu łatwiej odnaleźć i wskazać jednostkę.